Elmas ve CBN taşlama taşları, Elmas tozları

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

Sıvı Elmas

Sıvı Elmas GAF (garanti edilmiş ve yığışımsız) kullanıcılara elmas macunlarını en düşük maliyet ve mümkün olduğunca basit bir şekilde hazırlayabilmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. HDD tekstüre işlemi, kıymetli taşlar seramik ve metal parlatmanın yanı sıra optik ve metal bilimsel uygulamalarda başarıyla kullanılmaktadır.
GAF teknolojisi sayesinde sıvı elmas bazlı macunlar elmas topaklarından kaynaklanan çizikler olmadan yüzey üretebilmektedir. Sıvı elmas, mikrondan daha düşük ölçüde elmasla macun formüle edebilmek için doğru seçimdir.
Ürün yüksek konsantrasyonlarda iyonsuzlaştırılmış su içinde dağıtılmış elmas tozu içerir. Tamamlanmış bir macun oluşturabilmek için sıvı elmas uygun olan herhangi bir parlatma sıvısı veya katkı maddesi ile karıştırılır. Suya hassas uygulamalar için sıvı elmas susuz ve yağ bazlı bir formda da bulunabilir.
Sıvı elmaslar MSY (tekli kristal) ve DP (çoklu kristal ) elmas tiplerinde ve mikrondan düşük tüm standart ölçülerde veya müşteri spesifikasyonlarına göre terzi işi olarak belirlenmiş ölçülerde oluşturulabilir.

Diprotex kalitesi

 Garanti edilmiş şekilde yığışımsız (GAF) :

Özel bir proses tüm elmasın tek bir tanecik içinde ve topaklardan arındırılmış olarak dağıtılmış olduğunu garanti eder. Bu özellik çiziksiz bir yüzey sağlar ve nihai ürünlerin verimini arttırır.

 Ürün partileri arasında tutarlılık :

Sıvı elmas müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak çok hassas spesifikasyonlarda üretilebilir. Geliştirilmiş proses kontrolü ürün partileri arasındaki tutarlılığı en yüksek seviyede tutar.

 Macunun kolay hazırlanması:

Sıvı elmas elmas macunlarla karıştırılmak üzere kuru elmas tozunun yerine kullanılmaktadır. Sıvı elması sadece diğer macun komponentlerle harmanlamak yeterlidir. Elmas tozunun kritik ve zaman alıcı ıslatma ve dağıtılma işlemlerine burada gerek duyulmamaktadır. Hiçbir özel ekipmana gerek yoktur ve macun hazırlama süresi azaltılabilmektedir.

 Maliyetin düşürülmesi:

Basit olarak macun hazırlaması zaman ve kazanç sağlamakta, aynı zamanda parlatılmış iş parçasının kalitesini arttırmaktadır.