Elmas ve CBN taşlama taşları, Elmas tozları

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

ELMAS VE CBN TAŞLAMA TAŞLARI

METAL BAĞLAYICILI ELMAS VE CBN TAŞLAR

Camın icat edilmesi, tarihimizin şüphesiz en önemli ve en faydalı buluşlarından biridir.

PNG - 496 bayt
Download Catalog

 • Testereye form veren taşlamalar


  Saw shaping grindingProfil verme, gravür, camın ve kristalin taşlanması gibi operasyonların tümünde metal bağlayıcılı elmas taşlama taşları kullanılmaktadır.


 • Cam, seramik ve taşlar için kesme diskleri


  Cutting disc for glass, ceramics, stonesCam, seramik, beton, kaya, doğal taşlar ve ikinci derecede değerli taşların kesilmesinde metal bağlayıcılı elmas taşlar kullanılmaktadır.


 • Kristal taşlama taşları


  Crystal grinding wheelsCam, porselen, kristal ve özellikle züccaciye ürünlerinin (cam vazo, fincan, kupa vb ...) taşlanmasında metal bağlayıcılı elmas taşlama taşları kullanılmaktadır.


 • Cam kenarlarının taşlanması


  Edge glass grindingÖzellikle otomotiv ve inşaat sektöründe kullanılan düz, temperlenmiş ve lamine camların kenarlarının taşlanması operasyonlarında metal bağlayıcılı taşlama taşları kullanılmaktadır.


 • Honlama taşları ve honlama takımları


  Honing stones & toolsÖzellikle otomotiv sektöründe delik içinde gerçekleştirilen uygulamalarda metal bağlayıcılı elmas ve CBN honlama takımları kullanılmaktadır.


 • Optik mercek camı taşlaması


  Optical, glass lens grindingOptik endüstrisinde kullanılan cam parçaların veya diğer özel kristallerin yüzey taşlaması, parlatılması ve pahlanması gibi tüm taşlama operasyonlarında metal bağlayıcılı elmas taşlama taşları kullanılmaktadır.