Elmas ve CBN taşlama taşları, Elmas tozları

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

TAKIMLAR

BİLEME ELMASLARI

Bileme ve düzeltme taşlarının önemi asla göz ardı edilmemelidir. Bileme işlemi taş üzerindeki çıkıntıları giderir ve aşındırıcının kesme kabiliyetini arttırır. Bileme işlemi, tornalamadan sonra, yüzey pürüzlü hale geldiğinde veya kesme kabiliyeti kaybolduğu zaman uygulanmalıdır. Bileme, taşın yüzeyindeki lehim veya çelik parçacıkları gibi istenmeyen kalıntılarla birlikte bir miktar bağlayıcı malzemeyi ve aşındırıcı çıkıntılarını ortadan kaldırır, bu da daha efektif bir kesme kabiliyeti sağlar. Doğrultma işlemi taş makinaya takıldıktan sonra istenmeyen “salgıyı” ortadan kaldırmak için uygulanır.Doğrultma ,en iyi sulu çalışma şeklinde uygulanır. Genelde 4 tip bileme elması vardır:

• Tek taneli bileme elmasları
• Çok taneli bileme elmasları
• Form röleleri
• Püskürtme bileme elmasları

Download Catalog

 • Püskürtme Bileme Elmasları


  Dresseurs à diamants agglomérés

  Reçine veya vitrifiye bağlayıcılı büyük çaplı taşlama taşlarının bilenmesinde kullanılan metal bağlayıcılı bileme elmaslarıdır.


 • Form röleleri


  Dresseurs diamantés taillés pour le profilage

  Her bir taşlama sonrasında taşa biçim vermek için yapılan uygulamalarda kullanılan bileme elmaslarıdır. Doğal elmasların kesilmiş köşelerinden ve günümüzde CVD (sentetik çoklu kristal elmas) ve MKD (tekli kristal elmas) ile yapılmaktadırlar. Son zamanlarda CVD ve MKD doğal elmastan daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.


 • Çok Taneli Bileme Elmasları


  Dresseurs diamantés multipointe

  Çok taneli bileme elmasları vitrifiye veya reçine bağlayıcılı taşlama taşlarının bilenmesinde kullanılmaktadır. Bu bileme elmasları plaket formunda da olabildiği için doğal elmas, CVD (çoklu kristal elmas) veya MKD (tekli kristal elmas) olarak üretilebilmektedirler. Bileme taşının ölçülerine göre elmas taneciği diziliminin istenilen şekilde yapılabilmesine imkan verdiği ve daha az aşınma, daha fazla stabilite sağladığı için günümüzde CVD ve MKD daha fazla kullanılmaktadır.


 • Tek Taneli Bileme elmasları


  Single point diamond dressers

  Vitrifiye veya reçine bağlayıcılı çeşitli taşlama taşlarının bilenmesinde farklı karat ölçülerinde doğal elmas içeren tek taneli bileme elmasları kullanılmaktadır.