Elmas ve CBN taşlama taşları, Elmas tozları

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

ELMAS VE CBN TAŞLAMA TAŞLARI

AŞINDIRICI TAŞLAMA TAŞLARI

PNG - 496 bayt
Download Catalog

 • Dış taşlama ve yüzey taşlama taşları


  Meules de rectification cylindrique et plane à liant vitrifiéÇelik veya çelik olmayan düz yüzeylerin taşlanmasında silindirik dış taşlama taşları kullanılmaktadır. Bu taşlar reçine veya vitrifiye bağlayıcılı olurlar.


 • Sinterlenmiş seramik aşındırıcı kristal içeren taşlama taşları


  Meules de rectification à grain céramique frittéSinterlenmiş çeliklerin ve yüksek hız çeliklerinin taşlanmasında aşındırıcı seramik içeren bağlayıcılı taşlama taşları kullanılmaktadır. Bu taşlarda bulunan aşındırıcı makinanın kesme gücü direncini azaltırken taşın kesme performansını yükseltmektedir. Bağlayıcı reçine veya vitrifiye özelliktedir.


 • Puntasız taşlama taşları


  Meules de rectification centerlessÖzellikle seri üretimde düz bir hatta veya dalmalı taşlamada puntasız taşlama taşları kulanılmaktadır. Bu taşlar reçine veya vitrifiye bağlayıcı içermektedirler.


 • Rulo ve haddelerin ince tabaka haline getirilmesi için kullanılan taşlama taşları


  Meules de rectification de cylindres de laminoirsSoğuk veya sıcak haddelerin yanı sıra kağıt fabrikalarında da kullanılmaktadır. Genellikle sertleştirilmiş çelik, yüksek hız çelikleri ve diğer yüksek alaşımlı çelikler üzerinde faydalanılırlar. Reçine veya vitirifye bağlayıcılıdırlar.


 • İç delik taşlama taşları


  Meules de rectification intérieureİç delik taşlama taşları esas olarak işlem görmüş çelikler için kullanılır, genellikle vitrifiye, nadiren de reçine bağlayıcılı olurlar.


 • Enjektör iğnelerinin bilenmesi için kullanılan taşlama taşları


  Meules de rectification d'aiguilles hypodermiquesTıp sektöründe paslanmaz çelik enjektör iğnelerinin taşlanmasında kullanılan taşlar her zaman reçine bağlayıcılı olurlar.


 • Çift taraflı taşlama taşları


  Meules de rectification double-facesÇift taraflı taşlama taşları uygulamaya bağlı olarak infeed taşlamada veya through-feed taşlamada,seri üretimde makinada işlem gören parçaların aynı kalınlıkta üretilebilmesi amacıyla kullanılmaktadırlar.
  Bu taşlar genellikle reçine bağlayıcılı, bazen de vitrifiye bağlayıcılı olarak üretilebilirler.


 • Sıcak preslenmiş çapak alma taşları


  Meules de décriquage pressées à chaudBu taşlar genellikle çelikler için ve 80 m/san gibi yüksek bir hızda kullanılırlar. Aşırı ağır taşlarda, taşlara basınç uygulanır.