Elmas ve CBN taşlama taşları, Elmas tozları

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

ELMAS VE CBN TAŞLAMA TAŞLARI

VİTRİFİYE BAĞLAYICILI ELMAS VE CBN TAŞLAR

Otomasyonlu donanım ve sistemlerde reçine ve metal bağlayıcılı taşların yetersiz kaldığı durumlarda, onlardan daha sert olan özel bağlayıcılı taşlara ihtiyaç duyulmaktadır.

PNG - 496 bayt
Download Catalog

 • Çift taraflı hassas taşlama


  Meules Diamant et CBN pour la micro-rectification double faces Meules Diamant et CBN pour la micro-rectification double faces Meules Diamant et CBN pour la micro-rectification double facesMikro-taşlama, çift taraflı hassas taşlama, hassas taşlama ve lepleme gibi operasyonlarda vitrifiye seramik bağlayıcılı elmas ve CBN taşlar kullanılmaktadır. Bu taşlar tüm sektörlerde taşlanabilir malzemelerin taşlanmasında benzer paso miktarının yanı sıra uygun bir yüzey pürüzlülüğü ve geometri elde edilmesini sağlarlar.


 • Enjeksiyon memesinin taşlanması


  Injection Nozzle grindingOtomotiv sektöründe enjeksiyon iğnesi gibi küçük çelik parçalarının silindirik daldırmalı taşlamasında ve paso alınması operasyonlarında vitrifiye bağlayıcılı CBN taşlar kullanılmaktadır.


 • Bilyalı vidaların taşlaması


  Ball screw grindingBilyalı vidaların ve vidalı mil gövdelerinin gerek iç delik taşlamasında gerekse dış çap taşlamalarında vitrifiye bağlayıcılı CBN taşlar kullanılmaktadır.


 • PCD/PCBN uçların ve takımların taşlanması


  PCD/PCBN inserts and tools grindingPCD uçların kenarlarının ve PCBN uçların taşlanmasında vitrifiye veya seramik bağlayıcılı elmas taşlama taşları kullanılmaktadır. Bu taşlarla yapılan taşlama sonrasında çok yüksek köşe kalitesi elde edilmektedir.


 • Yivlerin taşlanması


  Slot grindingKaymalı palet içeren pompa pervanelerinde çentiklerin, otomotiv sektöründe kompresörlerin yivlerinin taşlanmasında vitrifiye veya seramik bağlayıcılı CBN taşlar kullanılmaktadır.


 • Otomotiv parçalarının puntasız taşlaması


  Centerless grinding automotive partsİğneli rulmanların farklı eksenlerin ve eksen kanallarının, otomotiv sektöründeki küçük çaplı parçaların yatay veya silindirik olarak puntasız taşlamasında vitrifiye veya seramik bağlayıcılı CBN taşlar kullanılmaktadır.


 • Segman/ yatak halkasının taşlanması


  Bearing ring grindingRulmanların ve bilyeli rulmanların içindeki bileziklerin iç taşlamasında vitrifiye bağlayıcılı CBN taşlar kullanılmaktadır.


 • Kompresörlerin taşlanması


  Compressor grindingStatörler için eksantrik millerinin, kompresör pompalarının, enjeksiyon pompalarının iç taşlamasında vitrifiye veya seramik bağlayıcılı taşlar kullanılmaktadır.


 • Aks kafasının taşlanması


  CVJ grindingOtomotiv sektöründe kardan mafsalının ve sabit mafsalların taşlanmasında seramik veya vitrifiye bağlayıcılı CBN taşlama taşları kullanılmaktadır.


 • Krank milinin taşlanması


  Cam shaft grindingOtomotiv ve denizcilik endüstrisinde dökme demir veya çelik uygulanmış olan krank millerinin 80 m/sn’ den daha yüksek hızda taşlanması operasyonlarında vitrifiye bağlayıcılı CBN taşlar kullanılmaktadır.