Elmas ve CBN taşlama taşları, Elmas tozları

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

ELMAS VE CBN TAŞLAMA TAŞLARI

REÇİNE BAĞLAYICILI ELMAS VE CBN TAŞLAR

Sanayi devrimi beraberinde otomotiv ve ağır makine endüstrilerinin gelişiminin çok hızlı olmasını getirmiştir. Bu endüstrilerde taşlanması daha zor malzemeler ve alaşımların kullanımı arttıkça, daha yüksek kalitede, etkili ve dayanıklı kesme, taşlama ve işleme takımlarına olan ihtiyaç da artmıştır. Sonuç olarak, bu endüstrilerin ihtiyaçlarını ve ağır şartlarını karşılayacak, süper aşındırıcı elmas ve CBN (kübik boron nitrit) takımları geliştirilmiştir.

Download Catalog

 • Laminasyon röleleri için CBN taşlama taşları


  Meules CBN de rectification de cylindres de laminoirs

  Bu CBN taşlar her ebat ve çaptaki sıcak ve soğuk sendzimir haddelerinin,sertleştirilmiş çeliklerin, yüksek alaşımlı dökme demirlerin, sinterlenmiş ve temperlenmiş yüksek hız çeliklerinin taşlanmasında kullanılır. Bu taş krom oksit veya tungsten karbür kaplı plazma silindirlere yönelik olarak elmastan da üretilmektedirler.


 • Boyuna ya da dalmalı puntasız taşlama


  Centerless grinding for through feed or in-feed

  Silindirik parçaların, karbür çubuk veya sertleştirilmiş çeliklerin taşlamasında kullanılan elmas veya CBN taşlardır.


 • Kesici takımların kanal taşlaması


  Flute grinding for cutting tools

  Çift taraflı karbür uçlar için reçine bağlayıcılı elmas taşlama taşları, karbür uçlar ve köşeleri için elmas taşlama taşları kullanılmaktadır.


 • Tungsten karbür uçların taşlanması


  Insert t. carbide grinding

  Kesici takımların, karbürün ve CNC’de HSS kesimi operasyonlarında uygulanan tüm taşlama ve bileme işlemlerinde reçine bağlayıcılı elmas ve cbn taşlar kullanılmaktadır.


 • Çift taraflı taşlama


  Double disc grinding

  Çelik veya demir dışı malzemelerden oluşan yüzeylerin (seramik, metal karbür gibi) düz veya dalarak yapılan çift taraflı hassas taşlamasında reçine bağlayıcılı elmas ve CBN taşlar kullanılmaktadır.