Elmas ve CBN taşlama taşları, Elmas tozları

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

ELMAS TOZU

GELİŞTİRİLMİŞ ÜRÜNLER


 • Elmas macun ve süspansiyonlar


  Diamond Slurries / Suspensions

  Workpiece: İş parçası / Machine, plate: Makine, disk Diamond Slurry suspension: Elmas macun ve süspansiyon Cleaning: Temizleme Disposal: Atık

  Günümüzün hassas proseslerinde çok sayıda kullanıcı kendi yaptıkları macun yerine Diprotex’in kullanıma hazır elmas süspansiyonlarını tercih etmektedir. Geleneksel olarak elmas tozunu taşıyıcı bir sıvı veya macunla karıştırmak birçok uygulamada kabul edilebilir sonuçlar verdiğinden elmas aşındırıcının tam kapasitesi sadece mühendislik çalışması uygulanmış macun ve süspansiyonlarda değerlendirilmektedir. Diprotex macun ve süspansiyonları her bir uygulamaya göre “terzi işi” belirlenmekte ve maksimum verim ile tekrarlanabilir sonuçlar hedeflenmektedir.Varılan nokta azaltılmış proses maliyeti ve yüksek kalitedir.

  Spesifik uygulamanıza göre terzi işi belirlediğimiz çok sayıda su çözünürlüklü veya yağ bazlı taşıyıcı sunmaktayız. Vizkoziteler çok düşük vizkoziteden pastalara kadar çeşitlilik göstermektedir. GAF (garanti edilmiş ve yığışımsız) elmas ürünler dahil olmak üzere her ölçü ve tipte elmas aşındırıcı olarak kullanılabilmektedir.

  Elmas macun yapımında uzun bir geçmişi olan tecrübemizi test edin. Spesifik uygulamanız ve gereksinimlerinize yönelik elmas süspansiyon konfigürasyon için bizimle lütfen iletişime geçin.


 • Sıvı Elmas


  Sıvı Elmas GAF (garanti edilmiş ve yığışımsız) kullanıcılara elmas macunlarını en düşük maliyet ve mümkün olduğunca basit bir şekilde hazırlayabilmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. HDD tekstüre işlemi, kıymetli taşlar seramik ve metal parlatmanın yanı sıra optik ve metal bilimsel uygulamalarda başarıyla kullanılmaktadır.
  GAF teknolojisi sayesinde sıvı elmas bazlı macunlar elmas topaklarından kaynaklanan çizikler olmadan yüzey üretebilmektedir. Sıvı elmas, mikrondan daha düşük ölçüde elmasla macun formüle edebilmek için doğru seçimdir.
  Ürün yüksek konsantrasyonlarda iyonsuzlaştırılmış su içinde dağıtılmış elmas tozu içerir. Tamamlanmış bir macun oluşturabilmek için sıvı elmas uygun olan herhangi bir parlatma sıvısı veya katkı maddesi ile karıştırılır. Suya hassas uygulamalar için sıvı elmas susuz ve yağ bazlı bir formda da bulunabilir.
  Sıvı elmaslar MSY (tekli kristal) ve DP (çoklu kristal ) elmas tiplerinde ve mikrondan düşük tüm standart ölçülerde veya müşteri spesifikasyonlarına göre terzi işi olarak belirlenmiş ölçülerde oluşturulabilir.

  Diprotex kalitesi

   Garanti edilmiş şekilde yığışımsız (GAF) :

  Özel bir proses tüm elmasın tek bir tanecik içinde ve topaklardan arındırılmış olarak dağıtılmış olduğunu garanti eder. Bu özellik çiziksiz bir yüzey sağlar ve nihai ürünlerin verimini arttırır.

   Ürün partileri arasında tutarlılık :

  Sıvı elmas müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak çok hassas spesifikasyonlarda üretilebilir. Geliştirilmiş proses kontrolü ürün partileri arasındaki tutarlılığı en yüksek seviyede tutar.

   Macunun kolay hazırlanması:

  Sıvı elmas elmas macunlarla karıştırılmak üzere kuru elmas tozunun yerine kullanılmaktadır. Sıvı elması sadece diğer macun komponentlerle harmanlamak yeterlidir. Elmas tozunun kritik ve zaman alıcı ıslatma ve dağıtılma işlemlerine burada gerek duyulmamaktadır. Hiçbir özel ekipmana gerek yoktur ve macun hazırlama süresi azaltılabilmektedir.

   Maliyetin düşürülmesi:

  Basit olarak macun hazırlaması zaman ve kazanç sağlamakta, aynı zamanda parlatılmış iş parçasının kalitesini arttırmaktadır.


 • Gaf Teknolojileri


  GAF – Garanti edilmiş olarak yığışımsız

  Gaf Technologies

  Diprotex’in özgün GAF teknolojisi elmas topaklardan kaynaklanan çizik problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Ultra hassas parlatma uygulamalarında topaklar çizikli yüzeyin ve tutarsız parlatma sonuçlarının temel sebebidir.

  Topaklar dağılmamış elmas tanecik kümeleridir ve genelde tek bir taneciğin 10 veya 20 katı büyüklüğündedirler. Yapışma güçleri, azalan tanecik ebadıyla birlikte artan topaklanmanın sebebidir, 1 mikronun altında ve kırılması son derece zor elmas topaklar oluşturur. Topaklar parlatma operasyonlarında aşırı büyük taneciklere benzer etkilerde bulunurlar, bunlar tek bir tanecikten çok daha büyük taneciklerdir.

  Diprotex’in GAF teknolojisi parlatma uygulamalarında istenmeyen topaklara çözüm bulmak amacıyla geliştirildi. Özel bir proses tüm elmasın tek bir tanecik içinde dağılımının topaklardan tamamen arındırılmış bir şekilde gerçekleştirildiğini garanti eder. Bu özellik çiziksiz bir yüzey sağlar ve nihai ürünlerin verimini arttırır.

  Aşağıdaki Diprotex ürünleri GAF teknolojisi ile tedarik edilmektedir.

   Sıvı elmas GAF

   Elmas macun ve süspansiyonlar

  GAF ürünler artık hem su bazlı hem de yağ bazlı olarak bulunabilmektedir.


 • Genel bakış


  Geliştirilmiş elmas ürünleri sadece aşındırıcı macunların üretimini basitleştirmezler, kuru elmas tozuna kıyasla önemli teknik avantajları da vardır.
  Çok hassas parlatma uygulamalarında elmas topakların sebep olduğu çizikler Diprotex’in özgün GAF teknolojisi sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Benzer şekilde aşındırıcı macunların performansı iyi bir taşıyıcı sıvı kompozisyonu ve özelleştirilmiş bir katkı maddesi formulasyonu seçerek de önemli ölçüde arttırılabilir.

  Diprotex geliştirilmiş ürünleri:

   Sıvı elmas GAF

   Kullanıma hazır elmas macun ve süspansiyonlar