Elmas ve CBN taşlama taşları, Elmas tozları

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

ELMAS TOZU

GENEL BAKIŞ VE KALİTE

Download Catalog

 • Kalite


  Ham elmas aşındırıcıyı mikron ölçüsünde nihai elmas ürüne dönüştürmek Diprotex’ in ana uzmanlığıdır. Bu uzmanlık, en gelişmiş teknoloji ile bütünleşmiş imalat proseslerimizin sürekli optimizasyonunun , yüksek hassasiyetteki ölçüm sistemlerimizin ve ISO 9001 sertifikalı etkin kalite yönetimi sistemimizin bir sonucudur.

  Üretilen mal partilerinin tutarlılığı: En gelişmiş teknolojiye sahip tasnif ekipmanları, görsel ve elektronik ölçüm sistemleri ve sıkı ürün spesifikasyonları uygulamalarda tekrarlanabilir sonuçların elde edilebilmesini sağlamaktadır.

  Taneciklerin dar boyut dağılımı: Dar ölçülerde ayrıştırılmış aşındırıcılar geniş ölçülerde ayrıştırılmış olan aşındırıcılara kıyasla daha iyi bir yüzey kalitesi ve daha fazla paso kaldırılmasını sağlamaktadır. Bu şekildeki ayrıştırma ve hassas derecede yapılan fraksiyon paso kaldırılmasına katkıda bulunduğundan, aşındırıcı tüketimini azaltır. Tüm bu sebeplerden dolayı Diprotex her bir standart elmas ebadını iki dar ölçüye indirgemektedir.

  Küçük ve tek tip tanecik biçimi: Sadece küçük ve tek tipte şekillendirilmiş, keskin kesim kenarlarına sahip olan tanecikler kısa proses süreleri içinde mükemmel yüzeyler üretebilirler. Kusursuz bir şekilde parlatılmış olan yüzeyin çizilmesi için tek bir iğne tipi veya düz, büyük bir tanecik yeterlidir. Bizim biçimlendirme prosesimizdeki önceliğimiz elmas taneciklerinin kalıcı ve iyi bir şekilde biçimlendirilmesidir. Düzensiz biçimde şekillendirilmiş taneciklerin olmaması dar ebatlarda ayrıştırılmış elmas ölçülerini üretebilmenin temel gereksinimlerinden biridir.


 • Genel bakış


  Diprotex elmas tozu tüm elmas tiplerinin ham halinden (sentetik çoklu kristal, tekli kristal ve doğal elmas) kusursuz bir şeklide belirlenmiş elmas ölçülerinde üretilir. Standart ölçüler 0-50 nanometre ile 60-80 mikron arasında yer almaktadır. Bu derece küçük bir şekilde dizilmiş olan elmas ölçüleri prosesinizde gereksinim duyduğunuz yüzey kalitesini ve kaldırılacak maksimum pasoyu sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

  Diprotex mikron elmas tozlarının olağanüstü karakteristiği günümüzün kritik uygulamalarında belirgin bir fark yaratmaktadır.

   Üretilen her bir ürün partisinin bir diğeriyle tutarlı olması

   Taneciklerin dar boyut dağılımı (PSD)

   Küçük ve tek tip tanecik biçimi

   Mükemmel elmas saflığı

  Endüstride kalite hassasiyeti taşıyan uygulamalarda Diprotex ürünlerinden faydalanılmaktadır. Elmas tozları bağlayıcılı takımlarda destekleyici aşındırıcı olarak kullanılmakta veya sıvı elmas, elmas macun veya elmas süspansiyonları gibi geliştirilmiş ürünlere katılmaktadır.