Elmas ve CBN taşlama taşları, Elmas tozları

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

TAKIMLAR

DÖNEL BİLEME ELMASLARI

Yüksek hassasiyete sahip elmas takımlar, günümüz dünyasında yüksek teknolojili endüstri dallarında, hassas makine parçalarının, ürünlerinin ve diğer donanımlarının imalatında en etkin ve pratik kullanıma sahiptir.


 • Eğimli çap taşlama için Dönel Bileme Elması


  Rotary dresser for oblique external grinding

  Taşlara profil verilmesi için, bilemesi yapılacak ve profil verilecek olan taşa göre elmas tanecikleri uygun şekilde yerleştirilmiş olan dönel bileme elmasları kullanılmaktadır. Reçine veya vitrifiye bağlayıcılı bu taşların bilenmesi eğimli çap taşlama ile yapılır ve yüksek hassasiyette bağlayıcı kullanılır.


 • Kesici takımlar için Dönel Bileme Elması


  Rotary dresser for cutting tools

  Kesici takımlara yönelik uygulamalarda püskürtülmüş elmas tanecikleri içeren ve profil verebilen vitrifiye ve reçine bağlayıcılı elmas taşlama taşları kullanılmaktadır.


 • Enjeksiyon parçaları için Dönel Bileme Elması


  Rotary dresser for injection parts

  Yüksek hassasiyete sahip vitrifiye bağlayıcılı taşlara profil vermek için hassas ölçülerde (+ veya-1 mikron) ters veya negatif elektro kaplama yapılmış olan dönel bileme elmasları kullanılmaktadır.


 • Uçak pervanesi için Dönel Bileme Elması


  Rotary dresser for air craft blade

  Havacılık endüstrisinde türbin pervanelerinin taşlanması veya profil verilmesi için yüksek hassasiyette (+ veya-1 mikron) elektro kaplama yapılmış olan dönel bileme elmasları kullanılmaktadır.


 • Küresel mafsal için Dönel Bileme Elması


  Rotary dresser for ball joint

  Taşlama taşını bilemek, içbükey ve dış bükey olarak profil vermek için elmas tanecikleri uygun şekilde yerleştirilmiş olan ve yüksek hassasiyette bağlayıcılı dönel bileme elmasları kullanılmaktadır.