Ściernice tarczowe diamentowe i CBN, proszek diamentowy

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

Ciekły diament

Ciekły Diament GAF (Gwarancja braku aglomeratów) został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom przygotowanie zawiesin diamentowych przy możliwie najniższych komplikacjach i kosztach. Jest z powodzeniem stosowany w aplikacjach takich jak teksturowanie HDD, kamienie szlachetne, ceramika i polerowanie metali, a także zastosowania optyczne i metalurgiczne. Dzięki technologii GAF i zawiesinom na bazie ciekłego diamentu otrzymujemy powierzchnie wolne od zarysowań spowodowanych aglomeratami diamentowymi.
Ciekły diament to oczywisty wybór do otrzymywania zawiesin z diamentem o rozmiarze w zakresie submikronowym. Produkt składa się z proszku diamentowego rozproszonego w wodzie dejonizowanej, w wysokich stężeniach. Aby utworzyć gotową zawiesinę, ciekły diament miesza się z odpowiednią cieczą polerującą i dodatkami. Przy zastosowaniach wrażliwych na wodę ciekły diament występuje również w postaci bezwodnej, na bazie oleju.
Ciekły diament jest dostępny w postaci diamentów monokrystalicznych (MSY) i polikrystalicznych (DP) we wszystkich standardowych rozmiarach submikronowych lub rozmiarach dostosowanych do specyfikacji klienta.

Jakość Diprotex

 Gwarantowany brak aglomeratów (GAF):

Zastrzeżony proces gwarantuje, że cały diament jest zdyspergowany w postaci pojedynczej cząstki, całkowicie bez aglomeratów. Pomaga to uniknąć zarysowań powierzchni i zwiększa wydajność gotowych produktów.

 Powtarzalność partii:

Ciekły diament może być wykonany zgodnie z wymaganiami klienta i w bardzo ścisłej specyfikacji. Zaawansowana kontrola procesu maksymalizuje powtarzalność procesu.

 Łatwe przygotowanie zawiesiny :

Ciekły diament jest używany zamiast suchego proszku diamentowego do produkcji zawiesin diamentowych. Wystarczy zmieszać Ciekły Diament z innymi składnikami zawiesiny – i gotowe. Trudne i czasochłonne nawilżanie i dyspersja proszku diamentowego nie są już konieczne. Nie jest potrzebny żaden specjalny sprzęt, a czas przygotowania zawiesiny można znacznie skrócić.

 Redukcja kosztów :

Proste przygotowanie zawiesiny oszczędza czas i pieniądze, a jednocześnie podnosi jakość powierzchni polerowanego przedmiotu.

Ciekły diament / zawiesina diamentowa / zawiesiny diamentowe