Ściernice tarczowe diamentowe i CBN, proszek diamentowy

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

Proszek diamentowy

Przegląd, Jakość

Download Catalog

 • Przegląd


  Proszek diamentowy Diprotex jest wytwarzany ze wszystkich rodzajów diamentów – syntetycznego diamentu polikrystalicznego, monokrystalicznego i naturalnego – w precyzyjnie stopniowane rozmiary diamentów. Standardowe rozmiary wahają się od 0-50 nanometrów do 60-80 mikronów. Ta gęsto stopniowana gama dokładnych rozmiarów diamentów została zaprojektowana w celu precyzyjnego dostosowania procesu do wymaganego wykończenia powierzchni i maksymalnego usuwania naddatku. Wyjątkowe właściwości mikronowych proszków diamentowych firmy Diprotex czynią ogromną różnicę w dzisiejszych krytycznych zastosowaniach.

  - Niezrównana powtarzalność
  - Wąski rozkład wielkości cząstek (PSD)
  - Jednolity, blokowy kształt cząstek
  - Doskonała czystość diamentu

  Produkty Diprotex są wykorzystywane w aplikacjach wrażliwych na jakość w całej branży. Proszki diamentowe są używane jako materiały ścierne w narzędziach spajanych lub zintegrowane z zaawansowanymi produktami, takimi jak płynny diament, zawiesiny i zawiesiny diamentowe.


 • Jakość


  Przetwarzanie surowego diamentu ściernego na gotowy diament o rozmiarach mikronowych to podstawowa kompetencja firmy Diprotex. Jest to wynik ciągłej optymalizacji naszych procesów produkcyjnych w połączeniu z najnowocześniejszą technologią produkcji, bardzo czułymi systemami pomiarowymi oraz skutecznym, certyfikowanym systemem zarządzania jakością ISO 9001.

  Powtarzalność partii do partii: : połączenie najnowocześniejszego sprzętu do sortowania, wizualnych i elektronicznych systemów pomiarowych oraz rygorystycznych specyfikacji produktu, zapewnia wysoce powtarzalne wyniki w produkcji.

  Wąski rozrzut wymiarów: : takie ścierniwo zapewnia lepsze wykończenie powierzchni i wyższą wydajność usuwania materiału niż ścierniwo o szerokim rozrzucie wymiarów ziaren. Zmniejsza również zużycie ścierniwa, ponieważ najdrobniejsza frakcja ścierniwa w niewielkim stopniu przyczynia się do usuwania materiału. Z tych powodów firma Diprotex podzieliła każdy tradycyjny rozmiar diamentu na dwie grupy wymiarowe.

  Blokowy, jednolity kształt cząstek: : tylko blokowe, jednorodne cząstki o ostrych krawędziach tnących dają doskonale wypolerowane powierzchnie w krótszym czasie. Wystarczy jedna igła lub płaska (ale duża) cząsteczka, aby zarysować idealnie wypolerowaną powierzchnię! Nasz opatentowany proces kształtowania jest zoptymalizowany pod kątem prawidłowego i spójnego kształtu cząstek diamentu. Brak cząstek o nieregularnych kształtach jest również jednym z kluczowych wymagań przy wytwarzaniu diamentów.