Ściernice tarczowe diamentowe i CBN, proszek diamentowy

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

Ściernice diamentowe i CBN

Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem ceramicznym

Istnieje duże zapotrzebowanie na ściernice ze specjalnym spoiwem, które są twardsze niż ściernice ze spoiwem żywicznym jak i metalicznym. Do stosowania w zautomatyzowanym sprzęcie i systemach, w których ściernice ze spoiwem zarówno żywicznym, jak i metalicznym są niewystarczające.

Download Catalog

 • Dwustronne szlifowanie precyzyjne


  Meules Diamant et CBN pour la micro-rectification double faces
  Meules Diamant et CBN pour la micro-rectification double faces
  Meules Diamant et CBN pour la micro-rectification double faces

  Zastosowanie ściernic diamentowych i CBN ze spoiwem ceramicznym, do szlifowania lub mikroszlifowania. Szlifowanie dwustronne, szlifowanie dwustronne precyzyjne, docieranie. Ściernice te umożliwiają zapewnienie odpowiedniej chropowatości i geometrii podobnej jak w procesie docierania i z podobną szybkością usuwania warstwy szlifowanej. Mają zastosowanie we wszystkich sektorach przemysłu i służą do obróbki praktycznie wszystkich rodzajów materiałów.


 • Szlifowanie dysz wtryskowych


  Injection Nozzle grinding

  Szlifowanie dysz wtryskowych. Ściernice CBN ze spoiwem ceramicznym używane w sektorze motoryzacyjnym do szlifowania cylindrycznego wgłębnego lub usuwania naddatku z małych części stalowych, takich jak igły wtryskowe.


 • Szlifowanie śrub kulowych


  Ball screw grinding

  Ściernice CBN ze spoiwem ceramicznym do szlifowania śrub kulowych lub nakrętek śrub kulowych, zarówno do zewnętrznego, jak i wewnętrznego szlifowania cylindrycznego.


 • Szlifowanie narzędzi i płytek skrawających PCD/PCBN (PKD/PKBN)


  PCD/PCBN inserts and tools grinding

  Ściernice diamentowe ze spoiwem ceramicznym lub ściernice ceramiczne, do szlifowania krawędzi lub oprawy płytek PCD (PKD) i PCBN (PKBN).


 • Szlifowanie rowków


  Slot grinding

  Ściernice CBN ze spoiwem ceramicznym lub ściernice ceramiczne do szlifowania rowków, karbów w wirnikach pomp, w przemyśle motoryzacyjnym.


 • Szlifowanie bezkłowe w przemyśle motoryzacyjnym


  Centerless grinding automotive parts

  Ściernice CBN ze spoiwem ceramicznym i ściernice ceramiczne do szlifowania bezkłowego przelotowego lub wgłębnego, części cylindrycznych o małych średnicach, dla sektora motoryzacyjnego (łożyska igiełkowe, osie, kanały osiowe).


 • Szlifowanie pierścieni łożyskowych


  Bearing ring grinding

  Ściernice CBN ze spoiwem ceramicznym i ściernice ceramiczne do szlifowania wewnętrznych bieżni łożysk, w tym wewnętrznych bieżni pierścieni łożysk kulkowych.


 • Szlifowanie części do kompresorów


  Compressor grinding

  Ściernice CBN ze spoiwem ceramicznym i ściernice ceramiczne do szlifowania wewnętrznego, między innymi krzywek do stojanów pomp sprężarkowych, pomp wtryskowych.


 • Szlifowanie przegubów homokinetycznych


  CVJ grinding

  Ściernice CBN ze spoiwem ceramicznym i ściernice ceramiczne do szlifowania przegubów homokinetycznych i uniwersalnych, w przemyśle motoryzacyjnym.


 • Szlifowanie wałków rozrządu


  Cam shaft grinding

  Ściernice CBN ze spoiwem ceramicznym do szlifowania z dużymi prędkościami, powyżej 80M/S, wałków rozrządu wykonanych z żeliwa, lub stali, wykorzystywanych w przemyśle samochodowym, ciężarowym i morskim..