Ściernice tarczowe diamentowe i CBN, proszek diamentowy

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

Ściernice diamentowe i CBN

Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem żywicznym

Rewolucja Przemysłowa była katalizatorem dla szybkiego i gigantycznego rozwoju przemysłu samochodowego i maszynowego. Ponieważ coraz więcej „trudnych do szlifowania” materiałów i stopów było używanych przez te branże, zapotrzebowanie na wyższej jakości, wydajne i trwałe narzędzia do cięcia, szlifowania i obróbki takich materiałów nadal rosło. W rezultacie wynaleziono superścierne narzędzia z diamentu i regularnego azotku boru (CBN), aby sprostać potrzebom tych gałęzi przemysłu i ich wysokim wymaganiom.

Download Catalog

 • Ściernica CBN przeznaczona do szlifowania rolek laminujących


  Te ściernice CBN przeznaczone są do szlifowania walców do walcarek, na gorąco lub na zimno, cylindrów Sendzimira, ale także do szlifowania detali wykonanych z obrabianej cieplnie stali, żeliwa wysokostopowego, stali szybkotnącej, proszków spiekanych, o dużych średnicach i długościach.
  W takich procesach używane są również ściernice diamentowe - przy szlifowaniu cylindrów powlekanych plazmowo węglikiem wolframu lub tlenkiem chromu. Korpusy tych walców wykonane są z organicznego materiału antywibracyjnego.


 • Szlifowanie bezkłowe z posuwem przelotowym lub wgłębnym


  Centerless grinding for through feed or in-feed

  Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem żywicznym do bezkłowego szlifowania części cylindrycznych lub prętów wykonanych z węglików spiekanych lub stali hartowanej.


 • Szlifowanie płytek skrawających wykonanych z węglika wolframu


  Insert t. carbide grinding

  Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem żywicznym dla wszystkich zastosowań szlifowania i ostrzenia narzędzi skrawających, cięcia węglików spiekanych i HSS, na maszynach CNC.


 • Szlifowanie rowków w narzędziach skrawających


  Flute grinding for cutting tools

  Ściernice diamentowe o spoiwie żywicznym do szlifowania dwustronnych płytek węglikowych, ściernice diamentowe do szlifowania krawędzi płytek węglikowych, ściernice diamentowe do płytek węglikowych.


 • Dwustronne szlifowanie


  Double disc grinding

  Ściernice diamentowe i CBN ze spoiwem żywicznym do szlifowania dolnej i górnej powierzchni detali przelotowo lub wgłąb, do precyzyjnego szlifowania części stalowych na grubości, poddanych uprzedniej obróbce lub innych materiałów nieżelaznych (ceramika, węgliki metali).