Ściernice tarczowe diamentowe i CBN, proszek diamentowy

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

Proszek diamentowy

Produkty zaawansowane


 • Zawiesiny diamentowe


  Diamond Slurries / Suspensions

  W dzisiejszych, wymagających procesach coraz większa liczba użytkowników bardziej preferuje gotowe do użycia zawiesiny diamentowe firmy Diprotex od zawiesin własnej produkcji. Podczas gdy tradycyjny sposób mieszania proszku diamentowego w pastę diamentową zapewnia akceptowalne wyniki w wielu zastosowaniach, to pełny potencjał diamentowych materiałów ściernych jest wykorzystywany tylko w starannie zaprojektowanych zawiesinach. Zawiesiny Diprotex są dostosowane do specyficznych wymagań dla każdego zastosowania, dążąc do uzyskania maksymalnej skuteczności i powtarzalnych wyników. Najważniejsze to obniżony koszt procesu i stała, wysoka jakość.

  Oferujemy szeroką gamę nośników rozpuszczalnych w wodzie lub na bazie oleju, dostosowanych do konkretnego zastosowania. Zakres lepkości waha się od płynów o bardzo niskiej lepkości do past. Jako materiał ścierny można zastosować diament o dowolnym rozmiarze i dowolnym rodzaju, w tym produkty diamentowe GAF (gwarancja braku aglomeratów).

  Przetestuj nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji zawiesin. Skontaktuj się z nami w sprawie konfiguracji zawiesiny diamentowej dla konkretnego zastosowania i wymagań.


 • Ciekły diament


  Ciekły Diament GAF (Gwarancja braku aglomeratów) został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom przygotowanie zawiesin diamentowych przy możliwie najniższych komplikacjach i kosztach. Jest z powodzeniem stosowany w aplikacjach takich jak teksturowanie HDD, kamienie szlachetne, ceramika i polerowanie metali, a także zastosowania optyczne i metalurgiczne. Dzięki technologii GAF i zawiesinom na bazie ciekłego diamentu otrzymujemy powierzchnie wolne od zarysowań spowodowanych aglomeratami diamentowymi.
  Ciekły diament to oczywisty wybór do otrzymywania zawiesin z diamentem o rozmiarze w zakresie submikronowym. Produkt składa się z proszku diamentowego rozproszonego w wodzie dejonizowanej, w wysokich stężeniach. Aby utworzyć gotową zawiesinę, ciekły diament miesza się z odpowiednią cieczą polerującą i dodatkami. Przy zastosowaniach wrażliwych na wodę ciekły diament występuje również w postaci bezwodnej, na bazie oleju.
  Ciekły diament jest dostępny w postaci diamentów monokrystalicznych (MSY) i polikrystalicznych (DP) we wszystkich standardowych rozmiarach submikronowych lub rozmiarach dostosowanych do specyfikacji klienta.

  Jakość Diprotex

   Gwarantowany brak aglomeratów (GAF):

  Zastrzeżony proces gwarantuje, że cały diament jest zdyspergowany w postaci pojedynczej cząstki, całkowicie bez aglomeratów. Pomaga to uniknąć zarysowań powierzchni i zwiększa wydajność gotowych produktów.

   Powtarzalność partii:

  Ciekły diament może być wykonany zgodnie z wymaganiami klienta i w bardzo ścisłej specyfikacji. Zaawansowana kontrola procesu maksymalizuje powtarzalność procesu.

   Łatwe przygotowanie zawiesiny :

  Ciekły diament jest używany zamiast suchego proszku diamentowego do produkcji zawiesin diamentowych. Wystarczy zmieszać Ciekły Diament z innymi składnikami zawiesiny – i gotowe. Trudne i czasochłonne nawilżanie i dyspersja proszku diamentowego nie są już konieczne. Nie jest potrzebny żaden specjalny sprzęt, a czas przygotowania zawiesiny można znacznie skrócić.

   Redukcja kosztów :

  Proste przygotowanie zawiesiny oszczędza czas i pieniądze, a jednocześnie podnosi jakość powierzchni polerowanego przedmiotu.

  Ciekły diament / zawiesina diamentowa / zawiesiny diamentowe


 • Technologie GAF


  GAF (Guaranteed Agglomerate-Free) — gwarantowany brak aglomeratów

  Gaf Technologies

  Technologia GAF to unikalna technologia firmy Diprotex, eliminująca problemy z zarysowaniami powodowanymi przez aglomeraty diamentowe. W zastosowaniach związanych z bardzo dokładnym polerowaniem, aglomeraty są główną przyczyną zarysowań powierzchni lub nierównomiernych wyników polerowania.

  Aglomeraty to skupiska niezdyspergowanych cząstek diamentu, często 10 lub 20 razy większych od pojedynczej cząstki. Siły adhezji odpowiedzialne za aglomerację zwiększają się wraz ze spadkiem wielkości cząstek, co powoduje, że aglomeraty w rozmiarach diamentów poniżej 1 mikrona są niezwykle trudne do rozbicia. W zastosowaniach do polerowania aglomeraty zachowują się podobnie jak cząstki nadwymiarowe, to znaczy cząstki znacznie większe niż pojedyncza cząstka.

  Technologia GAF firmy Diprotex została opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie na rozwiązania do polerowania wolne od niepożądanych aglomeratów. Zastrzeżony proces gwarantuje, że cały diament jest zdyspergowany w postaci pojedynczej cząstki, całkowicie i bez aglomeratów. Pomaga to uniknąć zarysowań powierzchni i zwiększa jakość gotowych produktów.

  W technologii GAF dostępne są następujące produkty Diprotex:

   Ciekły diament GAF
   Zawiesiny diamentowe

  Produkty GAF są aktualnie dostępne zarówno na bazie wody, jak i oleju.


 • Przegląd


  Zaawansowane produkty diamentowe nie tylko upraszczają produkcję zawiesin ściernych. W porównaniu z suchym proszkiem diamentowym istnieją ważne zalety techniczne. W ultraprecyzyjnych procesach polerowania rysy spowodowane aglomeratami diamentu są eliminowane dzięki zastosowaniu unikalnej technologii GAF firmy Diprotex. Podobnie wydajność zawiesin ściernych można znacznie zwiększyć, wybierając kompozycję cieczy nośnej i dostosowaną formułę dodatków.

  Zaawansowane produkty Diprotex:

   Ciekły Diament GAF

   Gotowe do użycia zawiesiny diamentowe