Ściernice tarczowe diamentowe i CBN, proszek diamentowy

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

Narzędzia

Obciągacze diamentowe

Nigdy nie można przecenić znaczenia obciągania i centrowania tarcz ściernych. Obciąganie przywróci zdolność cięcia materiałów ściernych na powierzchni ściernicy. Obciąganie należy wykonać po centrowaniu lub gdy powierzchnia ściernicy utraciła zdolność cięcia. Podczas operacji obciągania są usuwane niechciane pozostałości, takie jak luty i cząstki stali, z powierzchni ściernicy. Obciąganie usuwa również pewną niewielką część materiału wiążącego i odsłania (otwiera) ziarna materiału ściernego, umożliwiając w ten sposób skuteczne szlifowanie.
Centrowanie to procedura mająca na celu wyeliminowanie niepożądanego „bicia” po zamontowaniu tarczy ściernej. Proces centrowania najlepiej jest wykonać na mokro.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją cztery rodzaje obciągaczy:
1) Obciągacze diamentowe jednopunktowe
2) Obciągacze diamentowe wielopunktowe
3) Obciągacze diamentowe do formowania
4) Impregnowane obciągacze diamentowe

PNG - 496 bytes
Download Catalog

 • Obciągacze diamentowe impregnowane


  Dresseurs à diamants agglomérésObciągacze diamentowe do diamentowania ściernic ze spoiwem żywicznym lub ceramicznym.


 • Obciągacze diamentowe formujące


  Dresseurs diamantés taillés pour le profilageProfilowanie obciągaczem diamentowym do zastosowań w kształtowaniu ściernicy przy szlifowaniu jednostkowym. Obciągacze te mają krawędź wykonaną z naturalnego diamentu, czy obecnie z syntetycznego diamentu polikrystalicznego CVD, ale także z diamentu monokrystalicznego MKD.
  Te dwa ostatnie rozwiązania z powodzeniem zastępują diament naturalny, który jest obecnie coraz mniej używany.


 • Obciągacze diamentowe wielopunktowe


  Dresseurs diamantés multipointeObciągacze wielopunktowe do precyzyjnego obciągania ściernic ze spoiwem ceramicznym lub żywicznym. Te diamentowe narzędzia do obciągania mogą być wykonane w formie płytek, dzięki czemu możemy zaoferować diament naturalny, diament polikrystaliczny CVD lub diament monokrystaliczny MKD. Te dwa ostatnie są obecnie coraz częściej stosowane ze względu na większą stabilność, mniejsze zużycie i możliwość dostosowania rozkładu i ilości diamentów.


 • Obciągacze diamentowe jednopunktowe


  Single point diamond dressersObciągacze diamentowe jednopunktowe o różnej wielkości karatów, do obciągania tarcz ściernych o spoiwie ceramicznym lub żywicznym.