Ściernice tarczowe diamentowe i CBN, proszek diamentowy

Contacter DiprotexContactez DiprotexChattez avec Diprotex

Proszek diamentowy

Typy diamentu

PNG - 496 bytes
Download Catalog

 • Diament mikronowy typu NAT


  Naturalny diament, precyzyjny zakres rozmiarów.

  Wygląd zewnętrzny :

  Diament NAT jest koloru białego do jasnoszarego i beżowego.

  NAT type micron diamond Struktura cząstek:

  Diament NAT ma strukturę cząstek monokrystalicznych, tworzonych pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze, w głębi ziemi. Podobnie jak syntetyczny diament monokrystaliczny, posiada główne płaszczyzny rozszczepienia, które są zorientowane równolegle do osi optycznej. Cząsteczki naturalnego diamentu łamią się stosunkowo łatwo równolegle do płaszczyzn rozszczepienia..

  Charakterystyka:

  Diament NAT jest precyzyjnie sortowany i ma blokowy, ostrokrawędziowy kształt cząstek. Nie zawiera metali katalitycznych, co sprawia, że jest preferowanym wyborem w przypadku narzędzi powlekanych i dla innych zastosowań wymagających maksymalnej czystości. Diament naturalny jest również używany jako proszek w wymagających procesach docierania i polerowania.

  Typowe zastosowania:

  Narzędzia i zastosowania:
  - powlekane narzędzia diamentowe
  - ściernice
  - narzędzia stomatologiczne
  - pelety

  Docieranie i polerowanie:

  - matryc do ciągnięcia drutu
  - do specjalnych zastosowań


 • Diament mikronowy typu RSYN


  Syntetyczny diament monokrystaliczny, standardowy zakres rozmiarów.

  Wygląd zewnętrzny:

  Diament RSYN ma kolor od jasnoszarego do ciemnoszarego.

  RSYN type micron diamond Struktura cząstek:

  Diament RSYN powstaje w wyniku syntezy wysokociśnieniowej/wysokotemperaturowej. Jego struktura monokrystaliczna charakteryzuje się dużymi płaszczyznami rozszczepienia. W porównaniu z innymi monokrystalicznymi diamentami cząsteczki RSYN pękają pod stosunkowo słabym ciśnieniem, równolegle do płaszczyzn rozszczepienia.

  Charakterystyka:

  Diament RSYN to monokrystaliczny diament typu „spoiwa żywicznego”. Cząstki są stosunkowo kruche i pękają pod niskim ciśnieniem. Efekt ten jest wykorzystywany jako mechanizm samoostrzenia w narzędziach o spoiwie żywicznym i przy powłokach diamentowych. Rozmiary RSYN są dostępne na życzenie.

  Typowe zastosowania:

  Narzędzia spajane:
  - narzędzia szlifierskie ze spoiwem żywicznym
  - powłoki diamentowe


 • Diament mikronowy typu MSY


  monokrystaliczny diament syntetyczny, precyzyjny zakres rozmiarów.

  Wygląd zewnętrzny:

  MSY jest koloru jasnoszarego do żółtawego lub zielonkawego, w zależności od rozmiaru.

  MSY type micron diamond Struktura cząstek:

  Diament MSY powstaje w wyniku syntezy wysokciśnieniowej/wysokotemperaturowej. Struktura diamentu monokrystalicznego charakteryzuje się głównymi płaszczyznami rozszczepienia, które są zorientowane równolegle do osi optycznej. Cząstka monokrystalicznego diamentu łamie się stosunkowo łatwo, równolegle do płaszczyzn rozszczepienia.

  Charakterystyka:

  Diament MSY to monokrystaliczny diament typu „spoiwa metalicznego”. Precyzyjne sortowanie i jednolity, blokowy kształt cząstek gwarantują bardzo dobre wyniki procesu. Diamenty MSY są powszechnie używane jako sypkie materiały ścierne podczas procesów docierania i polerowania lub jako stałe materiały ścierne w ściernicach i innych narzędziach. W narzędziach spajanych pękanie cząstek działa jak mechanizm samoostrzenia. W większości zastosowań docierania i polerowania istnieją tylko niewielkie różnice między monokrystalicznym diamentem syntetycznym, a naturalnym diamentem.

  Typowe zastosowania:

  Narzędzia i aplikacje powierzchniowe:
  - ściernice ze spoiwem metalicznym
  - pelety
  - powłoki odporne na ścieranie
  - powierzchnie microgrip
  - radiatory
  - spieki PCD

  Docieranie i polerowanie:
  - matryc do ciągnięcia drutu
  - ceramiki
  - metali
  - narzędzi PKD (PCD)
  - diamentów jako kamieni szlachetnych


 • Diament mikronowy typu FG


  Polikrystaliczny diament Mypolex, standardowy zakres rozmiarów.

  Wygląd zewnętrzny :

  Diament FG ma kolor od ciemnoszarego do czarnego.

  FG type micron diamondStruktura cząstek:

  Diament FG to diament polikrystaliczny, powstały w wyniku gwałtownej syntezy. Każda cząsteczka diamentu składa się z niezliczonych mikrokryształów o wielkości około 20 nanometrów. Diament polikrystaliczny nie posiada płaszczyzn rozszczepienia, co sprawia, że cząsteczki są twardsze w porównaniu do cząsteczek monokrystalicznych.

  Charakterystyka:

  Diament FG jest szczególnie odpowiedni do wysokowydajnych zastosowań docierania. Dzięki swojej polikrystalicznej strukturze, bez płaszczyzn rozszczepiających, diament FG jest znacznie bardziej trwały niż diament monokrystaliczny. Pozwala to na wyższe ciśnienia procesowe, a tym samym na zwiększenie szybkości usuwania materiału w zastosowaniach docierania. Do końcowych etapów polerowania zalecamy użycie precyzyjnie stopniowanego diamentu polikrystalicznego typu DP. Chociaż diament DP charakteryzuje się taką samą szybkością usuwania materiału jak diament FG, to zapewnia lepszą jakość powierzchni.

  Typowe zastosowania:

  Docieranie:
  - szafiru
  - tlenków ceramicznych
  - węglika wolframu
  - materiałów kompozytowych


 • Diament mikronowy typu DP


  Polikrystaliczny diament Mypolex, precyzyjna gama rozmiarów.

  Wygląd zewnętrzny:

  Diament DP ma kolor od ciemnoszarego do czarnego.

  DP type micron diamond Struktura cząstek:

  Diament DP powstaje w wyniku gwałtownej syntezy, prowadzącej do powstania struktury cząstek polikrystalicznych. Każda cząsteczka diamentu składa się z niezliczonych mikrokryształów o wielkości około 20 nanometrów. Diament polikrystaliczny nie posiada płaszczyzn rozszczepienia, co sprawia, że cząsteczki są twardsze w porównaniu do cząsteczek monokrystalicznych.

  Charakterystyka:

  Diament DP jest precyzyjnie klasyfikowany zgodnie z rygorystycznymi normami, co czyni go preferowanym wyborem do zastosowań wymagających wysokiej jakości i wydajności. Ze względu na brak płaszczyzn rozszczepienia, diament DP jest tak samo twardy i wytrzymały we wszystkich kierunkach. Pozwala to na wyższe ciśnienia procesowe, a tym samym zwiększenie szybkości usuwania materiału w zastosowaniach docierania i polerowania. Dzięki szorstkiej, mikrostrukturalnej powierzchni cząstek, współczynnik ścierania zarówno twardych, jak i miękkich materiałów jest wyższy. Typowo blokowy i regularny kształt cząstek zapewnia lepsze wyniki polerowania w porównaniu z diamentem monokrystalicznym o tej samej wielkości.

  Typowe zastosowania:

  Docieranie i polerowanie:
  - szafiru
  - kamieni syntetycznych
  - ceramiki
  - dysków twardych, głowic GMR
  - elementów światłowodowych
  - próbek (zgłady metalograficzne)
  - materiałów kompozytowych
  - węglika wolframu
  - węglika krzemu


 • Typy diamentu


  Diprotex produkuje wszystkie najpopularniejsze rodzaje proszku diamentowego: polikrystaliczny, monokrystaliczny ze spoiwem metalicznym, monokrystaliczny ze spoiwem żywicznym oraz diament naturalny.


  Typ diamentu DP FG MSY RSYN NAT
  Struktura cząstek polisyntetyczna polisyntetyczna monosyntetyczna monosyntetyczna mononaturalna
  Szybkość usuwania materiału doskonała doskonała średnio wysoka niska średnia
  Odporność na naciski bardzo wysoka wysoka średnia niska średnia
  Jakość sortowania precyzyjna standardowa precyzyjna standardowa precyzyjna
  Kształt cząstek blokowy, jednolity blokowy blokowy, jednolity ostrokrawędziowy od blokowego do ostrokrawędziowego, jednolitego